Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

А як ви знезаражуєте воду у поході?

А як ви знезаражуєте воду у поході?

Піший та зелений туризм користується особливою популярністю у багатьох країнах світу. А наша рідна Україна буквально створена для нього! Адже в країні є безліч унікальних природних пам'яток, заповідників, лісів і річок, не кажучи вже про таке багатство, як Карпати! Природно, у поході потрібно мати питну воду. До речі, використовується вона не тільки для пиття, а й для: чищення зубів; приготування їжі; миття посуду і т.д.

Різні методи очищення

Але що робити, якщо перехід більш тривалий? Наприклад, він розрахований на кілька днів або навіть кілька тижнів. Звичайно, слід ще в момент планування походу скласти маршрут таким чином, щоб він проходив неподалік природних джерел води та населених пунктів, нехай і невеликих, де можна буде поповнити запаси життєдайної рідини.

вода у поході

Однак досить часто любителі туристичних походів люблять йти в далечінь від населених пунктів, щоб повністю поринути в лоно природи. Відкриті джерела води в таких районах не вселяють довіри.

Є три методи очищення:

  • кип'ятіння;
  • використання солі;
  • застосування ляпісу та алюмокалієвих галунів.

Крім незручності кожного з наведених методів, слід зазначити їх не надто високу ефективність. Адже сьогодні, внаслідок людської діяльності, у воді з підземних та відкритих джерел з'явилося багато забруднювачів, які неможливо видалити вищезгаданими способами.

Що вам потрібно?

Тобто, ви хочете просто вгамувати спрагу або здійснити профілактику певних захворювань? У першому випадку вам підійде звичайна їдальня або лікувально-їдальня мінеральна. У другому випадку слід використовувати лише мінеральну лікувальну.

Ці три класи води суттєво відрізняються між собою за своїм складом – мається на увазі концентрацію мінеральних речовин:

  • у їдальні воді міститься до одного грама на літр;
  • у мінерально-їдальні – від одного до восьми грама на літр;
  • у мінеральній лікувальній – більше восьми грамів на літр.

Для повсякденного вживання рекомендується пити воду, у якій концентрація мінералів вбирається у п'яти грамів на літр. Якщо ж постійно пити лікувальну воду, не маючи на це показань лікаря, то можна «заробити» каміння у нирках чи жовчному міхурі.

Ефективне сучасне обладнання

На допомогу шанувальникам туристичних походів приходять сучасні виробники фільтрів. Сьогодні можна купити портативне переносне обладнання, що забезпечує повноцінне, гарантоване видалення з води всіх можливих домішок та забруднювачів. Такі фільтри справді невеликі, зручні в експлуатації, їх можна використовувати для очищення води всіх типів. Наприклад, рекомендуємо придивитися до портативних туристичних фільтрів від компанії Katadyn.

туристичний фільтр

Вони в асортименті представлені у каталозі інтернет-магазину Filter.Ua. Якщо у вас виникли питання щодо фільтрів Katadyn, менеджери магазину дадуть відповідь на них, нададуть всю інформацію, що вас цікавить, а також допоможуть з оформленням замовлення і забезпечать його максимально швидку доставку в будь-який регіон України.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка