Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

У Європі також хлорують воду? Чому там це не шкідливо?

У Європі також хлорують воду? Чому там це не шкідливо?

Всім відомо, що хлорування води шкідливе і веде до утворення токсичних побічних продуктів. То чому ж у Європі його теж використовують, але там це не вважається шкідливим?

Хлор має ефект наслідку

Справа в тому, що хлор - це практично єдиний реагент, здатний захищати воду від бактерій і мікробів не тільки в момент фільтрації, а й під час її проходження водопровідними трубами. Але, на відміну від України, в країнах Європи піклуються про те, щоб мінімізувати шкідливий ефект від застосування хлору. Є два основні способи вирішення проблеми утворення побічних продуктів при хлоруванні:

  • використання комбінованих методів знезараження (щоб знизити кількість хлору, що застосовується);
  • попереднє видалення органічних домішок перед хлоруванням.

Використання комбінованих методів

Для зменшення кількості хлору, який бере участь у процедурі дезінфекції води, разом із хлоруванням застосовують озонування та обробку УФ-лампою.

Наприклад, у Будапешті застосовується саме комбінований метод знезараження води. Спочатку вода проходить знезараження ультрафіолетовими променями, а потім обробляється мінімальною кількістю хлор-реагенту вже перед безпосереднім розподілом водопровідних труб.

По-перше, ефективність такого методу боротьби з утворенням хлороорганічних сполук доводять численні дослідження, а по-друге у Будапешті жителі, не замислюючись, п'ють воду з-під крана вже багато років.

Попереднє видалення органічних домішок

Як відомо, хлор утворює шкідливі сполуки саме при реакціях з органікою, яка знаходиться у водопровідній воді. Тому, якщо заздалегідь видалити з води органіку - хлор у воді нестиме набагато меншу загрозу. Для видалення органіки застосовується:

Ультрафільтрація

Це процес пропускання води через мембрану з великою кількістю ультратонких пір, яка чудово затримує органіку, але, на жаль, це досить дорогий метод для міських очисних станцій.

Сорбція на активованому вугіллі

Активоване вугілля крім того, що ефективне щодо нафтопродуктів, ПАР та пестицидів, чудово видаляє органіку. І якщо в Україні цей метод очищення використовується тільки в домашніх фільтрах для води (наприклад, фільтр Джерельна вода 3), то в Європі його використовують повсюдно як один із найефективніших методів.

Інтенсивна коагуляція

Коагуляція - це ефект "злипання" дрібних домішок у великі пластівці, які потім легко видаляються навіть за допомогою найпростішого піщаного фільтра. Інтенсивна коагуляція дозволяє знизити вміст органіки у воді на 90%, тоді як традиційна коагуляція знижує їх вміст лише на 40-60%.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка