Натуральний та технічний газ
Газ у воді може бути отриманий природним чином - шляхом бродіння, як наприклад, у пиві, квасі та шампанському, або ж штучним чином, як у фруктових напоях, їдальні питній воді та шипучих винах.
Процес бродіння дозволяє наділити напій корисним газом, який сприяють поліпшеному травленню, тоді як штучний вуглекислий газ навпаки дратує слизову оболонку шлунка і протипоказаний при виразкових хворобах, гастриті тощо.
Крім того, при штучному газуванні змінюється pH води. Якщо нормальний pH - 7, то газована вода може мати як нижче 6,5 так і вище 7,5, що в обох випадках не корисно.
Мінеральна газована вода
Вода з джерел не повинна піддаватися обробці, щоб не втратити своїх лікувальних і лікувальних властивостей, проте хоча газованих джерел не так багато, практично вся негазована мінеральна вода має газовані аналоги. Причин для газування води сила-силенна:
- газ допомагає приховати неприємний смак води;
- продовжує термін реалізації напоїв;
- краще вгамовує спрагу.
Натуральний вуглекислий газ у мінеральній воді має антимікробну дію та допомагає воді довше залишатися лікувальною не дивлячись на можливі забруднення та природні умови.
Але, знову ж таки, варто пам'ятати, що якщо у Вас слабкий шлунок, лікарі рекомендують навіть з натурально газованої води випускати газ перед вживанням.
В Україні ступінь насичення води газом регламентується як не більше 1%, у Європі - не більше 0,4%. Прекрасна альтернатива мінеральній воді - це вода, що пройшла зворотний осмос із мінералізатором.
Солодке газування
Чому діти люблять "шипучки" більше соків та компотів? Та тому, що, по-перше, це веселіше, а, по-друге, газована вода тієї ж насолоди, що й сік краще втамовує спрагу. Виробникам газовані напої вигідніше, тому що вони зберігаються довше завдяки властивості вуглекислого газу консервувати. Але "шипучка" має багато недоліків.
Вчені Колумбійського університету стверджують, що газування знижує мозкову активність, сприяє розконцентрації уваги та агресії у дітей. Також солодке газування натще сприяє розвитку діабету. Категорично не рекомендується давати газовану воду дітям до 3 років, та й більш дорослим дітям добре б обмежити до неї доступ.
Усі переходять на негазовану воду
У Європі все більше людей просять у магазинах "негазовану воду". Мода? Навряд, просто люди стали освіченішими і більше дбають про своє здоров'я. Все частіше ми бачимо у продажу напої, які є водою з екстрактом трав або фруктів – це означає, що люди все більше віддають перевагу чистій воді насиченим смаками напоям.
Попит диктує пропозицію. І чим більше люди купують воду в магазинах, тим більше замислюються над тим, чи варто вибрати фільтр для дому, тому що цей варіант більш економічний і має масу переваг .