Про наявність яких забруднень свідчить кольоровість води? Що означає червоний чи бурий наліт на чайнику після кип'ятіння? Чому вода буває молочного та жовтого кольору? Чи варто боятися, якщо вода має чорнуватий відтінок? Чи нормально, якщо вода має синьо-зелений відтінок?
Минулої статті ми говорили про причини каламутності, присмаку та запаху води . Сьогодні ми поговоримо про те, як за кольором води визначити які домішки в ній знаходяться.
Жовтий відтінок води
- вапняний накип, наліт на трубах, чайнику, підвищена витрата миючих засобів говорить про підвищений вміст у воді солей жорсткості (магнію та кальцію) від 1,5 мг-екв і вище.
- жовті розлучення на тканині після прання, фарфорі говорять про присутність у воді гумусової кістоли (танін) - це нешкідлива органіка, яка зустрічається у воді, що в природі проходить через шар рослинного перегною або торф'янистий ґрунт.
Чорний відтінок води
- чорнуваті розлучення на сантехніці та білизну говорять про вміст марганцю у воді в концентрації понад 0,05 ppm.
Синьо-зелений відтінок води
- зелені патьоки на фаянсових поверхнях, у тому числі й раковині говорять про реакцію води з підвищеною концентрацією двоокису вуглецю з бронзовими та мідними фіттингами та трубами (при pH < 6,8).
Молочний відтінок води
- може говорити про високу концентрацію кисню (маленькі бульбашки) через несправність насоса;
- може говорити про наявність у воді метану (CH4) у нафтопромисловій зоні та в болотистих місцевостях, як причина розкладання рослинності;
- може свідчити про потрапляння у воду коагулянту через його надлишок у фільтраційній системі;
- часто зустрічається у комплексі із залізом.
Червона вода
- коричневий відтінок води без осаду свідчить про наявність бактеріального (органічного) заліза;
- червонувато-бурий відтінок холодної води з осіданням бурих частинок говорить про присутність окисленого заліза, яке за рівня pH < 6,6 вимивається водою із старих труб;
- червоний колір води після доби відстоювання свідчить про наявність колоїдного заліза;
- вода при нагріванні набуває бурого кольору, плями на білизні та посуді, бурі патьоки на сантехніці говорять про вміст заліза в концентрації більше 0,3 мг/л.
Для кожного типу забруднення існує свій побутовий фільтр
Для води з підвищеним вмістом заліза є фільтр-обезжелезітель , для твердої води - пом'якшувачі , для води з підвищеним хлором - вугільні фільтри.
Також існують фільтри комплексного очищення , які одночасно позбавляють більшості перерахованих домішок.