Під час вагітності жінкам необхідно уважніше вибирати продукти та напої. Адже тепер вони відповідальні не лише за своє здоров'я, а й за здоров'я свого малюка. У цій статті розповімо, яку воду пити вагітним. Адже навіть серед бутильованої, представленої на полицях магазинів, зустрічається як корисна, так і суворо протипоказана вагітним.
Під забороною: газування та солодкі напої. У такій воді у великій кількості містяться: цукор; барвники; ароматизатори. Вони не мають жодної користі. А дехто може бути навіть небезпечним для здоров'я майбутнього малюка. Крім того, існують переконливі докази, що надмірне споживання солодких газованих напоїв здатне спровокувати розвиток раку підшлункової залози.
Вибираємо мінеральну воду
Вона ідеально підходить для вгамування спраги. Однак при її виборі слід враховувати низку факторів. Почнемо з того, що вся мінералка поділяється на три категорії:
- їдальня - рівень вмісту мінералів складає до 1 грам на літр;
- лікувально-їдальня - рівень вмісту мінералів становить від 1-го до 8-и грам на літр;
- лікувальна – рівень вмісту мінералів становить понад 10 грамів на літр.
Будь-яка лікувально-їдальня і тим більше лікувальна мінералка може призначатися вагітній жінці тільки лікарем. Вживати її можна суворо у зазначених обсягах. Необґрунтоване та неконтрольоване вживання лікувальної води може стати причиною розвитку різних патологій. Або просто неприємних наслідків.
Не варто зловживати і звичайною їдальнею. Зокрема її можна пити при токсикозі. Тобто на першому триместрі. А ось далі краще все ж таки перейти на споживання звичайної, чистої води.
Оксигенована вода – що це?
Хороший варіант – вживання оксигенованої води. Вона допоможе наситити організм жінки та плоду киснем. Що позитивно позначиться на життєвому тонусі, імунних функціях як самої вагітної жінки, так і плоду, що виношується нею. Звісно, у наших реаліях знайти її щодо складно. І краще уточнити у свого лікаря, яку саме потрібно купувати, щоби отримати насичену киснем.
До речі! Споживати воду вагітним потрібно з обережністю. Не забуваючи про те, скільки води пити при набряках – тут також слід орієнтуватися на рекомендації особистого лікаря.
Як вибирати бутильовану воду
Обов'язково вивчити етикетку та переконатися, що вода не є мінеральною лікувальною чи лікувально-їдальною. Також уважно подивіться, щоб на етикетці була вся інформація:
- про компанію-виробника;
- про місце видобутку води;
- про мінеральний та хімічний склад води;
- і так далі.
Рекомендується купувати воду відомих марок або хоча б претендують на популярність. До речі, про компанію виробники багато скаже зовнішній вигляд пляшки та якість етикетки.
Поради, де брати чисту воду
Щоб не було проблем із чистою водою, рекомендуємо встановити вдома відповідне обладнання. Сучасний продуктивний фільтр для води можна купити на сайті компанії FILTER.UA – це лідер українського ринку очисного обладнання для води. У каталозі компанії представлені фільтри різних типів: глечики; проточні; мембранні.
Щоб отримувати максимально чисту воду, придатну для пиття вагітним жінкам, слід зупинити вибір на мембранному обладнанні, зокрема, фільтр зворотного осмосу. Такі фільтри проводять найтонше очищення води на молекулярному рівні, видаляючи з неї до 99% всіх негативних домішок.
Консультанти компанії допоможуть обрати фільтр, а також забезпечать його оперативну доставку до будь-якого регіону України. Для багатьох моделей передбачено безкоштовний монтаж фільтра для води – його виконають ліцензовані компанією FILTER.UA спеціалісти. Подробиці цієї послуги уточнюйте у консультантів компанії.