Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Способи очищення води у польових умовах. Технології портативних водоочисників

Способи очищення води у польових умовах. Технології портативних водоочисників

Якщо Ви захоплюєтеся походами, то знаєте, як важко часом буває знайти джерело чистої води, коли воно таке потрібне. Крім того, не можна виключати можливість надзвичайної ситуації, коли знання про способи очищення води можуть виявитися життєво важливими.

Ми вже знаємо способи очищення води у домашніх умовах. Щоб ознайомитися зі способами очищення води в польових умовах, можна пройти навчання в спецпідрозділі або прочитати наступну статтю.

Спосіб 1. Йодування

Найшвидший спосіб. Йодування - хімічний спосіб обробки води, який за деякими параметрами перевершує ефективність хлорування. Йод краще справляється з бактеріями Giardia, які спричиняють проблеми з кишечником.

На кожний літр води додайте 5 крапель 2-відсоткового йоду або 10 крапель, якщо вода дуже каламутна. Якщо у Вас є тільки йод у таблетках або кристалічний йод - зверніться до вказівок виробника.

Є одне АЛЕ: Такий спосіб очищення не підійде для вагітних і жінок, що годують, для людей з хворобами щитовидної залози і людей за 50.

Спосіб 2. Кип'ятіння

Більш тривалий спосіб, але й ефективніший – кип'ятіння. При кип'ятінні нейтралізуються всі хвороботворні бактерії та мікроорганізми. Пам'ятайте, що температура кипіння води дорівнює 100 градусів лише на рівні моря.

Кожні 300 метрів над рівнем моря температура кипіння падає на 1 градус. Наприклад, на висоті 3000 метрів у горах температура кипіння вже буде 90 градусів Цельсія.

Є одне АЛЕ: Кип'ятіння не видаляє з води дрібні частинки забруднень, тому без елементарної фільтрації не обійтись.

3. Фільтрація

Перед кип'ятінням елементарним фільтром для боротьби з великими механічними забрудненнями може бути проста марля. Якщо Ви хочете, щоб вода була ефективно відфільтрована навіть від розчинених у ній домішок, Вам підійде інноваційний портативний фільтр для води LifeStraw.

Це ноу-хау має великий попит у країнах третього світу, де часто виникають проблеми з чистою водою. Крім того, винаходом зацікавилися мандрівники та туристи.

Принцип дії LifeStraw полягає в тому, що вона відсіює великі механічні забруднення, розмірами від 15 мікрон, а також усуває більшість мікроорганізмів і збудників небезпечних захворювань: діарею, холеру, дифтерію. Ресурсу трубочки вистачає забезпечення 1 людини споживанням денної норми води протягом року.

Винахід працює завдяки тиску, що утворюється при всмоктуванні води, і не потребує живлення за рахунок батарейок. Вартість LifeStraw у США становить близько 20 доларів.

Спосіб 4. Сонячний дистилятор

Дистилятор - це пластикова конструкція, призначена для опріснення води, що дуже важливо, якщо довкола Вас виявилося тільки море. Під дією сонячного світла солона вода, налита в центральну ємність, випаровується, конденсується на стінках конуса та стікає у зовнішню ємність.

Поверхня під конусом має бути темного кольору для максимального нагріву солоної води та її якнайшвидшого випаровування.

Похідний дистилятор для очищення води від усіх домішок можна зібрати вручну. Наприклад, взяти темну каструлю і прозору кришку більшого діаметру, так, щоб вода, що випаровується, стікала по кришці за межі каструлі. При цьому каструля має стояти у пластиковому пакеті для збирання чистої води.

Є одне АЛЕ: Це дуже повільний спосіб очищення води, хоч і найефективніший. Однак у надзвичайній ситуації – будь-які засоби хороші.

Висновок

На жаль, поки не придумали портативний зворотноосмотичний фільтр, який легко і швидко доводив би воду будь-якої якості до питного стану, в походах доводиться користуватися більш примітивними способами.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка